Ashizuri Kokusai Hotel
3.5-stjärnigt boende
Populära bekvämligheter
- Bar
- Parkering tillgänglig
- Rumsservice
- Tvättservice
- Husdjursvänligt
Utforska området

662 Ashizurimisaki, Tosashimizu, Kochi, 787-0315
- Ashizuri-udden9 min till fots
- Kongofuku-ji-templet12 min till fots
- Ashizuri-Uwakai nationalpark10 min med bil
Rumsalternativ
Om boendet
Ashizuri Kokusai Hotel
Pensionat i Tosashimizu med ångbastu och kafé
Ashizuri Kokusai Hotel är ett pensionat med en bar/lounge, en ångbastu och ett kafé. Dessutom erbjuds parkering och tvättmöjligheter.
Ashizuri Kokusai Hotel har 61 rum.
Detta pensionat har bland annat ångbastu.
Här erbjuds tjänster som massage. På detta badhus/ onsen finns japanska badrockar (yukata).
Ashizuri Kokusai Hotel ligger en kort promenad från Ashizuri-udden och Kongofuku-ji-templet. Detta pensionat med 3,5 stjärnor har 61 rum och ståtar med en bar/lounge, ett kafé och tvättmöjligheter.
Restaurangalternativ
Du kan beställa mat från rumsservice eller slå dig ned med en drink på deras bar eller kafé.
På boendet
Ashizuri Kokusai Hotel erbjude en ångbastu och tvättmöjligheter. Parkering är tillgänglig mot en avgift.
Bekvämligheter
- Bar
- Tvättmöjligheter
Det finns kafé på plats. Du kan njuta av en drink på baren/loungen. Ashizuri Kokusai Hotel lockar med ångbastu, tvättmöjligheter och shopping. Det finns tillgängliga parkeringsplatser mot en avgift.
Boendet har rumsservice.
Hotellbekvämligheter
Parkering och transport
- Parkering på området (tilläggsavgift)
Mat och dryck
- En bar/lounge
- Ett kafé/fik
Att göra
- Shopping
- Ångbastu
Familjevänligt
- Tvättmöjligheter
Bekvämligheter
- Tvättmöjligheter
Spa
- Massage
- Yukata (japanska badrockar)
Tillgänglighetsanpassning
- Hiss
Bekvämligheter på rummet
Mat och dryck
- Rumsservice
Mer
- Anslutande rum tillgängliga
- Tatami (vävda golvmattor)
- Tokonoma (alkov)
Regler
Husdjur
- Husdjur tillåts mot en avgift Assistanshundar är avgiftsbefriade.
Barn och extrasängar
- Barn är välkomna.
Viktig information
Extra tillval
De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.
- En avgift för husdjur tas ut
- Inga avgifter tas ut för assistanshundar
Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.
Att hålla koll på
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Bra att veta
- I mån av tillgång kan anslutande rum efterfrågas genom att kontakta boendet med hjälp av numret på din bokningsbekräftelse.
- Enligt anvisningar från japanska ministeriet för hälsa, arbete och välfärd måste alla internationella besökare ange passnummer och nationalitet när de registrerar sig vid boenden (pensionat, hotell, motell etc.). Det är också obligatoriskt att fastighetsägare eller personal tar en kopia av incheckade gästers pass, samt behåller denna kopia för framtida referens.
- Observera att vissa boenden inte tillåter gäster med tatueringar att använda boendets allmänna bad.
Boendet kallas även
Ashizuri Kokusai Hotel KOCHI
Ashizuri Kokusai KOCHI
Ashizuri Kokusai
Ashizuri Kokusai Hotel Tosashimizu
Ashizuri Kokusai Tosashimizu
Ashizuri Kokusai Tosashimizu
Ashizuri Kokusai Hotel Guesthouse
Ashizuri Kokusai Hotel Tosashimizu
Ashizuri Kokusai Hotel Guesthouse Tosashimizu