Is Scabas
Fotogalleri för Is Scabas





Recensioner
1010 av 10,
Enastående
Populära bekvämligheter
- Frukost ingår
- Städning
- Tvättservice
- Kök
- Luftkonditionering
- Gratis wi-fi
Utforska området

via Cannelles, 9, Solarussa, OR, 09077
- Torre di Mariano II11 min med bil
- Santa Cristinas brunn14 min med bil
- Terme Romane23 min med bil
Rumsalternativ
Liknande boenden

Sa Mola
Sa Mola
Bonarcado
- Frukost ingår
- Husdjursvänligt
- Parkering ingår
- Gratis wi-fi
4.7 av 5, Enastående, (35)
4,7/5
Enastående
(35)
Priset är 1 087 kr
1 087 kr
för 1 rum
inklusive skatter och avgifter
3 maj – 4 maj
Om boendet
Is Scabas
Bed and breakfast i Solarussa med gratis frukost
Rökfria Is Scabas är ett bed and breakfast med tvättmöjligheter, expressincheckning och expressutcheckning. Gratis kontinental frukost och gratis wi-fi i allmänna utrymmen erbjuds dessutom. Gäster får även tillgång till bekvämligheter som en trädgård och utomhusgrill.
Is Scabas erbjuder 3 rum med gratis flaskvatten och kaffe- och tebryggare. Rummen har balkonger/terrasser. Rummen har separat middagsplats och skrivbord. Gäster har tillgång till delat/gemensamt kök. Badrummen har dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar.
Detta bed and breakfast i Solarussa erbjuder sina gäster gratis wi-fi. På tv:n kan du se kabelkanaler. Städning sker dagligen.
Is Scabas ligger mindre än en kvarts bilfärd från Torre di Mariano II och Torre di Portixedda. Detta bed and breakfast har 3 rum med balkonger och separat middagsplats, och gäster erbjuds dessutom gratis frukost
Restaurangalternativ
Börja dagen med gratis kontinental frukost, som serveras dagligen mellan 08.00 och 10.00.
Rum
Gäster har tillgång till kabel-tv och håller sig uppkopplade med gratis wi-fi. Badrummen har hårtorkar och gratis toalettartiklar. Dessutom erbjuds 4 badrum, balkonger/terrasser och middagsplatser.
På boendet
På Is Scabas har gäster tillgång till gratis wi-fi i allmänna utrymmen, expressincheckning och expressutcheckning. Här erbjuds gäster flygplatstransfer mot en avgift. Den vänliga personalen erbjuder bagageförvaring, och svarar gärna på frågor om sevärdheter i området. Här har gäster dessutom tillgång till tvättmöjligheter, en trädgård och utomhusgrillar.
Bekvämligheter
- Gratis kontinental frukost
- Gratis wi-fi på rummet och i allmänna utrymmen
- Tvättmöjligheter
- Flygtransfer (avgift tillkommer)
Gratis frukost serveras dagligen. Gratis wi-fi finns i allmänna utrymmen. Is Scabas lockar med utomhusgrill, trädgård och tvättmöjligheter.
Detta bed and breakfast i Solarussa tillåter inte rökning.
Gäster kan äta gratis kontinental frukost dagligen från 08.00 till 10.00.
Språk
Engelska, franska, tyska och italienska
Hotellbekvämligheter
Internet
- Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
- Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi
Parkering och transport
- Ingen parkering på området
- Flygtransfer tur och retur (tilläggsavgift)
Mat och dryck
- Gratis kontinental frukost tillgänglig alla dagar 08.00–10.00
Familjevänligt
- Kylskåp på rummet
- Ljudisolerade rum
- Separat badrum
- Separat middagsplats i rummet
- Tvättmöjligheter
- Vardagsrum
Bekvämligheter
- Bagageförvaring
- Tvättmöjligheter
Gästtjänster
- Städning varje dag
Utomhus
- Grill
- Trädgård
Bekvämligheter på rummet
Sovrum
- Lakan tillhandahålls
Badrum
- 4 privata badrum
- Dusch
- Gratis toalettartiklar
- Handdukar tillhandahålles
- Hårtork
Underhållning
- Kabelkanaler
Mat och dryck
- Gratis vatten på flaska
- Grytor och köksredskap
- Kylskåp
- Separat middagsplats
- Te-/kaffebryggare
- Tillgång till delat kök
Mer
- Anslutande rum tillgängliga
- Ljudisolerade rum
- Luftkonditionering (klimatreglerad)
- Skrivbord
- Vardagsrum
- Värme (klimatreglerad)
Regler
Incheckning
Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 22.00.
Snabb incheckning tillgänglig
Minimiålder för incheckning - 18 år
Utcheckning
Utcheckning innan 11.00
Snabb utcheckning tillgänglig
Incheckningsinstruktioner
Detta boende har ingen reception.
Gästerna måste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Om du planerar att ankomma efter 16.00 ska du kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Husdjur
- Inga djur tillåtna
Barn och extrasängar
- Barn är välkomna.
- Barn bor gratis! Ett barn upp till 2 år bor gratis vid bruk av ordinarie sängar.
- Extrasängar finns inte tillgängliga.
- Spjälsängar finns inte tillgängliga.
Viktig information
Extra tillval
De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.
- Avgift för kök/pentry: EUR 15 per vistelse
Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.
Att hålla koll på
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kontanter.
Detta boende har ingen reception. Gäster måste kontakta boendet i förväg med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gäster som anländer efter 16.00 måste kontakta boendet i förväg med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen. Gästerna måste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Bra att veta
- Alla gäster, även barn, måste närvara vid incheckning och uppvisa statligt utfärdad legitimation eller pass.
- Kontanttransaktioner på plats kan inte överskrida EUR 5000, på grund av nationella bestämmelser. För mer information kan du kontakta boendet med uppgifterna från din bokningsbekräftelse.
- Ett barn som är upp till 2 år bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar används.
- I mån av tillgång kan anslutande rum efterfrågas genom att kontakta boendet med hjälp av numret på din bokningsbekräftelse.
Boendet kallas även
IS SCABAS B&B Solarussa
IS SCABAS B&B
IS SCABAS Solarussa
IS SCABAS Solarussa
IS SCABAS Bed & breakfast
IS SCABAS Bed & breakfast Solarussa