Habitaciones Leonor
2.0-stjärnigt boende
Fotogalleri för Habitaciones Leonor





Recensioner
8,08,0 av 10,
Mycket bra
Populära bekvämligheter
- Kök
- Parkering ingår
- Gratis wi-fi
Utforska området

812 C. de Manuel Sabino Crespo Centro, Oaxaca, OAX, 68070
- Auditorio Guelaguetza10 min till fots
- Santo Domingo de Guzman-kyrkan15 min till fots
- Zocalo-torget18 min till fots
- Oaxaca Intl. (OAX)24 min med bil
Rumsalternativ
Öppna alla foton för Classic trippelrum

Classic trippelrum
- 16 kvm
- Studio
- Sovplats för 3
- 1 våningssäng (dubbel)
Öppna alla foton för Familjerum

Familjerum
- 25 kvm
- 1 sovrum
- Sovplats för 4
- 1 kingsize-säng och 2 enkelsängar
Öppna alla foton för Elite-rum

Elite-rum
- 25 kvm
- 1 sovrum
- Sovplats för 5
- 2 dubbelsängar och 1 enkelsäng
Liknande boenden

Hotel Casa Leonor
Hotel Casa Leonor
Oaxaca
- Gratis wi-fi
- Uteplats
- Städning
3.7 av 5, Bra, (18)
3,7/5
Bra
(18)
Priset är 633 kr
633 kr
för 1 rum
inklusive skatter och avgifter
1 maj – 2 maj
Om boendet
Habitaciones Leonor
Lägenhetshotell med avgiftsfri parkering, nära Torget Santo Domingo
Detta lägenhetshotell är en rökfri anläggning med mikro i allmänt utrymme, kyl i allmänt utrymme och gemensamt vardagsrum. Parkering ingår. Varje lägenhet har kylskåp, mikrovågsugn, gratis wi-fi plus platt-tv med digitalkanaler. Boendet har dessutom regndusch, bärbar fläkt och dusch. Städning är tillgänglig på begäran.
Habitaciones Leonor erbjuder 3 rum med delat/gemensamt kök och bärbara fläktar. På rummet finns kylskåp och mikrovågsugn. Badrummen har dusch med regndusch.
Detta lägenhetshotell i Oaxaca erbjuder sina gäster gratis wi-fi, med en hastighet på 50+ Mbps. 42-tums platt-tv med digitalkanaler. Byte av handdukar och byte av lakan kan fås på begäran. Städning sker på begäran.
Habitaciones Leonor i Ruta Independencia ligger på gångavstånd från populära sevärdheter som Auditorio Guelaguetza och Torget Santo Domingo. Detta lägenhetshotell med 3 rum har kylskåp, mikrovågsugn och platt-tv.
Rum
Varje lägenhet erbjuder ett brett utbud av bekvämligheter, som mikrovågsugn, kylskåp och bärbar fläkt. Här får gäster tillgång till gratis wi-fi och en 42-tumss platt-tv med digitalkanaler. I samtliga badrum finns regndusch. Lägenheten har dessutom garderob. Städning på begäran
På boendet
På Habitaciones Leonor har gäster bland annat tillgång till mikro i allmänt utrymme, kyl i allmänt utrymme och gemensamt vardagsrum. Om du kör bil erbjuds avgiftsfri parkering.
Bekvämligheter
- Gångavstånd till Auditorio Guelaguetza och Torget Santo Domingo
- Gratis wi-fi på rummet
- Avgiftsfri parkering
Habitaciones Leonor lockar med gemensamt vardagsrum, mikro i allmänt utrymme och kyl i allmänt utrymme. Receptionen har öppet dygnet runt.Det finns parkeringsplatser som är gratis.
Detta lägenhetshotell i Oaxaca tillåter inte rökning.
Språk
Spanska
Hotellbekvämligheter
Internet
- Tillgängligt i lägenheten: gratis wi-fi
Parkering och transport
- Avgiftsfri parkering på området
Mat och dryck
- Kylskåp
- Mikrovågsugn
- Tillgång till delat kök
Sovrum
- Lakan tillhandahålls
Badrum
- 1 privat badrum
- Dusch
- Handdukar tillhandahålles
- Regndusch
- Schampo
- Toalettpapper
- Tvål
Utrymmen
- Gemensamt vardagsrum
Underhållning
- 42-tums platt-tv med digitala kanaler
- Streamingtjänster
Arbetsutrymmen
- Arbetsområde för laptop
Komfort
- Fristående fläkt
Husdjur
- Inga husdjur eller assistanshundar tillåts
Anpassning/tillgänglighet
- Ingen hiss
- Klinkergolv på rum
- Trappsteg för att nå ingången
- Rökfritt boende
Tjänster och inrättningar
- Byte av handdukar på begäran
- Byte av lakan på begäran
- Städning på begäran
Säkerhetsdetaljer
- Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
- Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)
- Myggnät
Allmän information
- 3 enheter
- Handdukar (byts på begäran)
- Städning (på begäran)
- Sängkläder byts på begäran
Regler
Incheckning
Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 22.30.
Minimiålder för incheckning - 18 år
Utcheckning
Utcheckning innan 12.00
Incheckningsinstruktioner
Detta boende har ingen reception.
Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner – värden tar emot dig.
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Åtkomst till boendet
Värd möter dig
Husdjur
- Varken husdjur eller assistanshundar är tillåtna på Habitaciones Leonor
Barn och extrasängar
- Barn är välkomna.
- Extrasängar finns inte tillgängliga.
- Spjälsängar finns inte tillgängliga.
Betalningstyper
Viktig information
Extra tillval
De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.
- Avgift för städning: USD 200 per dag
Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.
Att hålla koll på
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Detta boende har ingen reception. Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt. Gäster måste kontakta boendet minst 24 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner. Värden möter gästerna vid ankomst.
Bra att veta
- Husdjur och assistanshundar är inte tillåtna på plats.
Boendet kallas även
Habitaciones Leonor Oaxaca
Habitaciones Leonor Aparthotel
Habitaciones Leonor Aparthotel Oaxaca