Hel lägenhet

Apartments Amalfi Design Sea View

Fotogalleri för Apartments Amalfi Design Sea View

Terrass/Patio
Exteriör
Exteriör
Exteriör
Lägenhet Comfort - havsutsikt (accessible by 250 steps) | Vardagsrum | 50-tums platt-tv med satellitkanaler och plasma-tv

Recensioner

10 av 10,
Enastående

Populära bekvämligheter

  • Luftkonditionering
  • Kök
  • Uteplats
  • Gratis wi-fi

Utforska området

Map
Via Annunziatella, 22, Amalfi, SA, 84011
  • Museo Arsenale Amalfi
    ‪4 min till fots‬
  • Amalfi-stranden
    ‪5 min till fots‬
  • Amalfis katedral
    ‪5 min till fots‬
  • Naples (NAP-Naples Intl.)
    ‪151 min med bil‬

Rumsalternativ

Lägenhet Comfort - havsutsikt (accessible by 250 steps)

  • 50 kvm
  • 1 sovrum
  • 2 badrum
  • Utsikt mot havet
  • Sovplats för 4
  • 1 kingsize-säng och 1 bäddsoffa (queensize)

Lägenhet - balkong - havsutsikt (accessible by 250 steps)

  • 40 kvm
  • 1 sovrum
  • 1 badrum
  • Utsikt mot havet
  • Sovplats för 4
  • 1 queensize-säng och 1 bäddsoffa (queensize)

Liknande boenden

Om boendet

Hela stället

Du har hela lägenheten för dig själv och delar den endast med andra gäster i ditt sällskap.

Apartments Amalfi Design Sea View

Lägenhet vid vattnet i Amalfi med takterrass
Rökfria Apartments Amalfi Design Sea View är en lägenhetsbyggnad med en takterrass, bankomat/banktjänster och gratis wi-fi i allmänna utrymmen. Varje lägenhet har plasma-tv med satellitkanaler, och pentryt har kylskåp, spishäll och mikrovågsugn. Här erbjuds gäster middagsplats och kaffe- och tebryggare, samt bekvämligheter som gratis wi-fi och sängtillbehör av högsta kvalitet.
Apartments Amalfi Design Sea View erbjuder 2 luftkonditionerade rum med värdeförvaringsskåp och kaffe- och tebryggare. Dessa individuellt inredda rum inkluderar skrivbord och matbord. Sängarna har sängtillbehör av högsta kvalitet. Pentry har kylskåp, spishäll, mikrovågsugn och separat middagsplats. Badrummen har badkar eller dusch, badrockar, bidéer och hårtorkar.

Gäster har tillgång till gratis wi-fi (hastighet: 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter)). 50-tums plasma-tv med satellitkanaler.

Apartments Amalfi Design Sea View ligger mindre än tio minuters promenad från populära attraktioner som Amalfi-stranden och Amalfis katedral. Denna lägenhet har 2 rum med pentry, separat middagsplats och kylskåp.
Rum
Varje lägenhet har individuell inredning och pentry och erbjuder gott om plats med middagsplats. Här får gäster tillgång till gratis wi-fi och en 50-tumss plasma-tv med satellitkanaler. Samtliga sängar har sängtillbehör av högsta kvalitet och i badrummen finns hårtork och badrockar. Här erbjuds dessutom bekvämligheter som kaffebryggare, värdeförvaringsskåp och strykbräda.
På boendet
Gäster på Apartments Amalfi Design Sea View har tillgång till en takterrass, gratis wi-fi i allmänna utrymmen och en bankomat. Här erbjuds begränsad parkering, samt flygplatstransfer (tillgänglig dygnet runt) för EUR 250 per rum enkel resa.
Bekvämligheter
  • Gångavstånd till Amalfi-stranden och Amalfis katedral
  • Gratis wi-fi på rummet och i allmänna utrymmen
  • Takterrass
  • Flygtransfer (avgift tillkommer)
Apartments Amalfi Design Sea View lockar med takterrass och bankomat/banktjänster. Gratis wi-fi finns i allmänna utrymmen. Transport till/från flygplatsen (tillgänglig dygnet runt) erbjuds mot en avgift.

Denna lägenhet i Amalfi tillåter inte rökning.

Språk

Engelska och italienska

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i lägenheten: gratis wi-fi
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Parkering på området med begränsad höjd
  • Parkering i närheten (EUR 40 per dag)
  • Flygtransfer tur och retur dygnet runt (tilläggsavgift)
  • Begränsad parkering på området

Familjevänligt

  • Barnstol

Kokvrå

  • Brödrost
  • Elektrisk vattenkokare
  • Grytor och köksredskap
  • Kylskåp
  • Mikrovågsugn
  • Spishäll
  • Stekbord
  • Städredskap
  • Te-/kaffebryggare

Matplats

  • Matbord

Sovrum

  • Premiumsängkläder

Badrum

  • Badkar eller dusch
  • Badrockar
  • Bidé
  • Dusch
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Schampo

Utrymmen

  • Matbord
  • Separat middagsplats

Underhållning

  • 50-tums plasma-tv med satellitkanaler

Utomhus

  • Takterrass
  • Uteplats/terrass
  • Utomhusmöbler

Tvätt

  • Tvättomat

Arbetsutrymmen

  • Skrivbord

Komfort

  • Luftkonditionering
  • Värme

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • 250 trappsteg för att nå ingången
  • Tillgång till övre våningsplan endast via trappor
  • Tillgänglighetsanpassad flygplatstransfer
  • Väl upplyst gång till ingången
  • Rökfritt boende

Tjänster och inrättningar

  • Guideböcker
  • Kartor över lokalområdet
  • Strykjärn/strykbräda
  • Uttagsautomat
  • Värdeförvaringsskåp

Höjdpunkter i området

  • I ett historiskt område
  • Near the boardwalk/promenade
  • Nära bukten
  • Nära ett sjukhus
  • Vid vattnet

Att göra

  • Designerbutiker

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Allmän information

  • 2 enheter
  • Enskild inredning

Regler

Incheckning

Checka in från: 14.30. Checka in fram till: 19.00.
Kontaktfri incheckning erbjuds
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00
Kontaktfri utcheckning erbjuds

Incheckningsinstruktioner

Gäster erbjuds transport från flygplats (avgifter kan tillkomma). Gäster måste kontakta boendet med reseinformation i förväg med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Detta boende har ingen reception.
Incheckning sker på annan plats än boendet. För att checka in, ta dig till [Hotel Amalfi, Via dei Pastai 3].
Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner 48 timmar före ankomst – värden tar emot dig.
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
Kontakta boendet minst 48 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Vid incheckning måste gäster visa upp bevis på fullständig vaccinering mot covid-19.
Kravet på bevis på vaccinering mot covid-19 gäller alla gäster över 18 år. Gäster måste ha vaccinerats fullständigt mot covid-19 minst 7 dagar före incheckning.
Boendet kan endast nås via 250 trappsteg. Bagagehjälp finns inte tillgängligt.

Åtkomst till boendet

Värd möter dig

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Extrasängar finns inte tillgängliga.
  • Spjälsängar finns att hyra för EUR 30.0 per dag.

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • En stadsskatt tas ut av staden och betalas på boendet. Skatten är säsongsbunden och gäller inte alltid året om. Undantag från skatten kan finnas. Kontakta boendet med hjälp av uppgifterna i bokningsbekräftelsen för mer information.
  • Stadsskatt: Från 3 november till 31 mars, 0.00 EUR per person, per natt, upp till 4 nätter.
  • Stadsskatt: Från 1 april till 2 november, 3.00 EUR per person, per natt, upp till 4 nätter.

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Avgift för flygtransfer: EUR 250 per rum (enkel resa)
  • Avgift för närliggande parkering: EUR 40 per per dag (500 meter bort)
  • Spjälsäng (babysäng): EUR 30.0 per dag

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort och kontanter.
Boendet förbehåller sig rätten att reservera belopp på gästens kreditkort före ankomst.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Observera att kulturella normer och gästpolicyer kan skilja sig i olika länder och på olika boenden. De policyer som listas är boendets egna.
Apartments Amalfi Design Sea View erbjuder transfer från flygplats (avgifter kan tillkomma). Kontakta boendet med uppgifter om din ankomst genom att ringa numret i bokningsbekräftelsen. Detta boende har ingen reception. Incheckning sker inte på boendet, utan gäster måste gå till Hotel Amalfi, Via dei Pastai 3
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt. Gäster måste kontakta boendet minst 48 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner 48 timmar före ankomst. Värden möter gästerna vid ankomst.
Boendets registreringsnummer IT065006B4CQVCO84C

Bra att veta

  • Alla gäster, även barn, måste närvara vid incheckning och uppvisa statligt utfärdad legitimation eller pass.
  • Kontanttransaktioner på plats kan inte överskrida EUR 5000, på grund av nationella bestämmelser. För mer information kan du kontakta boendet med uppgifterna från din bokningsbekräftelse.

Boendet kallas även

Apartments Amalfi Design Sea
Apartments Amalfi Design Sea View Amalfi
Apartments Amalfi Design Sea View Apartment
Apartments Amalfi Design Sea View Apartment Amalfi