Billiga hotell i Tone - 533 att välja från
Hotell från 408 kr
Kolla hotellpriser i Tone
Tone hotell

ART HOTEL NARITA

APA Hotel & Resort Tokyo Bay Makuhari

Narita Tobu Hotel Airport

Hotel Nikko Narita

Marroad International Hotel Narita

Hotel Mystays Premier Narita

Toyoko Inn Narita Airport Shinkan

The Hedistar Hotel Narita

Toyoko Inn Narita Airport Honkan

Hotel Springs Makuhari

International Garden Hotel Narita

APA Hotel Keisei Narita Ekimae

Richmond Hotel Narita

Smile Hotel Tokyo Shinkoiwa

Narita Gateway Hotel
Utforska Tone-machi
I Tone-machi finns det mycket att se och göra. Populära sevärdheter i Tone-machi med omnejd:
- Hojuin Kannon Temple
- Makinohara Park
- Enmei-Ji Temple
- Big Hop Garden Mall
- Shosen-ji Temple
- Chiba Kenritsu Hokusohananooka Park
- Teganooka-parken
När du förebereder din resa till Tone-machi kan du använda MrJet för att boka ett bra flyg till flygplatsen i Tokyo (NRT-Narita Intl.). Du kan bestämma antal mellanlandningar, flygbolag och avresetid i sökningen för att hitta något som du vill ha.
När passar det bäst att utforska Tone-machi?
Om du försöker komma fram till när det är bäst att åka till Tone-machi, kan denna info om vädret vara bra att ha under reseplaneringen. De varmaste månaderna i Tone-machi brukar vara augusti och juli, och de kallaste januari och februari. De regnigaste månaderna är oktober och september, medan de torraste är januari och februari.
Här kommer en översikt över hur mycket regn och vilka temperaturer du kan förvänta dig:
- Medeltemperaturerna mellan januari och mars ligger på 14°C under dagen och 2°C under natten. Den genomsnittliga nederbörden är 8 millimeter under denna period.
- Om du reser hit mellan april och juni, ligger medeltemperaturerna på 24°C under dagen och 8°C på natten. Den genomsnittliga nederbörden ligger på 13 millimeter.
- Medeltemperaturerna under juli till september är 29°C under dagen och 18°C under natten. Den genomsnittliga nederbörden under denna period är 14 millimeter.
- Mellan oktober och december ligger medeltemperaturerna på 23°C under dagen och 3°C på natten. Den genomsnittliga nederbörden under denna period är 14 millimeter.
- Den genomsnittliga nederbörden under året i Tone-machi ligger på 49 millimeter.
Senaste Tone hotellrecensioner från resenärer som duRecensioner som verifierats av MrJet
