Billiga hotell i Spiss - 2469 att välja från
Hotell från 955 kr
Kolla hotellpriser i Spiss
Spiss hotell

Sporthotel St. Anton

Hotel Schrofenstein

Ökohotel Edelweiss

Hotel Madlein

VAYA Pfunds

Hotel die Arlbergerin - Adults Friendly

Hotel Post

Scuol Palace Spa & Culture Hotel

VAYA Galtür Paznaun

Anthony's Life & Style Hotel

VAYA Nauders

Mein Almhof Superior

Sporthotel Silvretta Montafon

Active Nature Resort DAS SeeMOUNT

Hotel Post
Utforska Spiss
I Spiss finns det mycket att se och göra. Populära sevärdheter i Spiss med omnejd:
- Museum Chasa Retica
- Samnaun skidresort
- Doppelstock Samnaun linbana
- Altfinstermuenz
- Mini Fundus
- S:t Petrus och Paulus kyrka
- Idalp
När du förebereder din resa till Spiss kan du använda MrJet för att hitta ett passande flyg till flygplatsen i Innsbruck (INN-Kranebitten). Du kan bestämma antal mellanlandningar, flygbolag och avresetid i sökningen för att hitta något som passar bra för dig.
När passar det bäst att utforska Spiss?
Om du försöker komma fram till när det är bäst att resa till Spiss, kan denna info om vädret vara till hjälp under reseplaneringen. De varmaste månaderna i Spiss brukar vara juli och augusti, och de kallaste februari och januari. De regnigaste månaderna är juli och september, medan de torraste är december och januari.
Här kommer en prognos över hur mycket regn och vilka temperaturer du kan förvänta dig:
- Medeltemperaturerna mellan januari och mars ligger på 8°C under dagen och -5°C under natten. Den genomsnittliga nederbörden är 3 millimeter under denna period.
- Om du reser hit mellan april och juni, ligger medeltemperaturerna på 19°C under dagen och 3°C på natten. Den genomsnittliga nederbörden ligger på 6 millimeter.
- Medeltemperaturerna under juli till september är 21°C under dagen och 7°C under natten. Den genomsnittliga nederbörden under denna period är 10 millimeter.
- Mellan oktober och december ligger medeltemperaturerna på 15°C under dagen och -1°C på natten. Den genomsnittliga nederbörden under denna period är 4 millimeter.
- Snittet för den årliga nederbörden i Spiss ligger på 23 millimeter.
Senaste Spiss hotellrecensioner från resenärer som duRecensioner som verifierats av MrJet

Ökohotel Edelweiss
