Billiga hotell i Selfkant - 1788 att välja från
Hotell från 652 kr
Kolla hotellpriser i Selfkant
Selfkant hotell

INNSiDE by Meliá Aachen

Abdij Rolduc

Garner Hotel Maastricht

Bastion Hotel Maastricht Centrum

Motel One Aachen

Amrâth Grand Hotel de l'Empereur

NH Maastricht

Art Hotel Aachen Superior

Hotel Dux

Art Hotel Aachen

Van der Valk Hotel Heerlen

Novotel Maastricht

Parkhotel Quellenhof Aachen

Leonardo Boutique Hotel Maastricht City Center

Hotel Roermond
Utforska Selfkant
I Selfkant finns det mycket att se och göra. Populära sevärdheter i Selfkant med omnejd:
- Market
- Basilica of Our Lady
- Bonnefanten Museum
- St. Servaas kyrka
- Naturhistoriska museet
- Maknadsplats
- Museum Het Domein
När du förebereder din resa till Selfkant kan du använda MrJet för att hitta ett bra flyg till flygplatsen i Maastricht (MST-Maastricht - Aachen). Du kan bestämma antal mellanlandningar, flygbolag och avresetid i sökningen för att hitta det som passar bra för dig.
När passar det bäst att utforska Selfkant?
Om du försöker komma fram till när det är bäst att besöka Selfkant, kan denna info om vädret vara till hjälp under reseplaneringen. De varmaste månaderna i Selfkant brukar vara augusti och juli, och de kallaste januari och februari. De regnigaste månaderna är september och augusti, medan de torraste är april och december.
Här kommer en prognos över hur mycket regn och vilka temperaturer du kan förvänta dig:
- Medeltemperaturerna mellan januari och mars ligger på 12°C under dagen och 0°C under natten. Den genomsnittliga nederbörden är 6 millimeter under denna period.
- Om du reser hit mellan april och juni, ligger medeltemperaturerna på 21°C under dagen och 4°C på natten. Den genomsnittliga nederbörden ligger på 8 millimeter.
- Medeltemperaturerna under juli till september är 23°C under dagen och 10°C under natten. Den genomsnittliga nederbörden under denna period är 9 millimeter.
- Mellan oktober och december ligger medeltemperaturerna på 17°C under dagen och 2°C på natten. Den genomsnittliga nederbörden under denna period är 6 millimeter.
- Snittet för den årliga nederbörden i Selfkant ligger på 29 millimeter.
Senaste Selfkant hotellrecensioner från resenärer som duRecensioner som verifierats av MrJet
