Billiga hotell i Rečica ob Savinji - 387 att välja från
Hotell från 661 kr
Kolla hotellpriser i Rečica ob Savinji
Rečica ob Savinji hotell

Hotel Evropa Celje

Hotel A Plus

Hotel Grof

Hotel Vesna

Apartment Resort Eco Spa Snovik

B&B Pod Skalo

Slovenia Eco Resort

Guest House Pri Cesarju

Hostel Mama's House

Ambient Hotel

Apartments & Wellness Skok Mozirje

Villa Aina Boutique Hotel

Boutique Hotel Dobrna - Terme Dobrna

Thermana Park Laško

Apartments and Rooms Bama
Utforska Rečica ob Savinji
I Rečica ob Savinji finns det mycket att se och göra. Populära sevärdheter i Rečica ob Savinji med omnejd:
- Velenje slott
- Soncni Park
- Tito torg
- Prebold slott
- Prebold kyrka
- Žalec kyrka
- Plumberk slott
När du planerar resan till Rečica ob Savinji kan du använda MrJet för att hitta ett passande flyg till flygplatsen i Ljubljana (LJU - Joze Pucnik). Du kan välja antal mellanlandningar, flygbolag och avresetid i sökningen för att hitta något som passar bra för dig.
När passar det bäst att utforska Rečica ob Savinji?
Om du funderar på när det är bäst att åka till Rečica ob Savinji, kan denna info om vädret vara till hjälp under reseplaneringen. De varmaste månaderna i Rečica ob Savinji brukar vara juli och augusti, och de kallaste januari och februari. De regnigaste månaderna är oktober och september, medan de torraste är februari och mars.
Här kommer en prognos över hur mycket regn och vilka temperaturer du kan förvänta dig:
- Medeltemperaturerna mellan januari och mars ligger på 13°C under dagen och -5°C under natten. Den genomsnittliga nederbörden är 8 millimeter under denna period.
- Om du reser hit mellan april och juni, ligger medeltemperaturerna på 25°C under dagen och 2°C på natten. Den genomsnittliga nederbörden ligger på 13 millimeter.
- Medeltemperaturerna under juli till september är 27°C under dagen och 9°C under natten. Den genomsnittliga nederbörden under denna period är 16 millimeter.
- Mellan oktober och december ligger medeltemperaturerna på 18°C under dagen och -3°C på natten. Den genomsnittliga nederbörden under denna period är 18 millimeter.
- Snittet för den årliga nederbörden i Rečica ob Savinji ligger på 55 millimeter.