Billiga hotell i Panningen - 985 att välja från
Hotell från 888 kr
Kolla hotellpriser i Panningen
Panningen hotell

Bilderberg De Bovenste Molen Hotel

Hotel Dux

Van der Valk Hotel Venlo

HUP

Theaterhotel Venlo

Hotel Roermond

Grand Hotel Valies

Maashof

Maasresidence Thorn

Theaterhotel De Oranjerie

Golden Tulip West Ende

Fletcher Wellness - Hotel Helmond

Bilderberg Chateau Holtmuhle

Parkhotel Horst

De Oolderhof
Utforska Panningen
I Panningen finns det mycket att se och göra. Populära sevärdheter i Panningen med omnejd:
- Attractiepark Toverland
- Kasteel D'Erp
- Stuw Belfeld
- Chateau Holtmühle
- Venlo Green Park
- Stadshus
- Limburgs Museum
När du förebereder din resa till Panningen kan du använda MrJet för att hitta ett passande flyg till flygplatsen i Nuremberg (NRN). Du kan bestämma antal mellanlandningar, flygbolag och avresetid i sökningen för att hitta något som passar dina behov.
När passar det bäst att utforska Panningen?
Om du försöker komma fram till när det är bäst att besöka Panningen, kan denna info om vädret vara till hjälp under planeringen av resan. De varmaste månaderna i Panningen brukar vara juli och augusti, och de kallaste februari och januari. De regnigaste månaderna är september och maj, medan de torraste är oktober och april.
Här kommer en prognos över hur mycket regn och vilka temperaturer du kan förvänta dig:
- Medeltemperaturerna mellan januari och mars ligger på 11°C under dagen och -1°C under natten. Den genomsnittliga nederbörden är 6 millimeter under denna period.
- Om du reser hit mellan april och juni, ligger medeltemperaturerna på 22°C under dagen och 4°C på natten. Den genomsnittliga nederbörden ligger på 7 millimeter.
- Medeltemperaturerna under juli till september är 23°C under dagen och 9°C under natten. Den genomsnittliga nederbörden under denna period är 9 millimeter.
- Mellan oktober och december ligger medeltemperaturerna på 17°C under dagen och 2°C på natten. Den genomsnittliga nederbörden under denna period är 6 millimeter.
- Snittet för den årliga nederbörden i Panningen ligger på 28 millimeter.
Senaste Panningen hotellrecensioner från resenärer som duRecensioner som verifierats av MrJet
