Billiga hotell i Niederzissen - 1813 att välja från
Hotell från 598 kr
Kolla hotellpriser i Niederzissen
Niederzissen hotell
Bonn Marriott Hotel
Maritim Hotel Bonn
Prize by Radisson, Bonn City
Kameha Grand Bonn
B&B HOTEL Koblenz-City
Dorint Hotel Bonn
Motel One Bonn-Hauptbahnhof
Motel One Bonn - Beethoven
Maritim Hotel Königswinter
Ameron Bonn Hotel Königshof
ACHAT Sternhotel Bonn
Super 8 by Wyndham Koblenz
GHOTEL hotel & living Koblenz
besttime Hotel Bendorf
IntercityHotel Bonn
Utforska Niederzissen
I Niederzissen finns det mycket att se och göra. Populära sevärdheter i Niederzissen med omnejd:
- Nürburgring
- Laacher See
- Ahr-Thermen Bad Neuenahr
- Geysir Andernach
- Sankt Lars Ahrweiler
- Dokumentationsstätte Regierungsbunker
- Apollinariskirche
När du planerar resan till Niederzissen kan du använda MrJet för att boka ett passande flyg till flygplatsen i Köln (CGN-Cologne - Bonn). Du kan välja antal mellanlandningar, flygbolag och avresetid i sökningen för att hitta något som passar bra för dig.
När passar det bäst att utforska Niederzissen?
Om du funderar på när det är bäst att besöka Niederzissen, kan denna info om vädret vara till hjälp under reseplaneringen. De varmaste månaderna i Niederzissen brukar vara juli och augusti, och de kallaste februari och januari. De regnigaste månaderna är augusti och juli, medan de torraste är september och april.
Här kommer en översikt över hur mycket regn och vilka temperaturer du kan förvänta dig:
- Medeltemperaturerna mellan januari och mars ligger på 9°C under dagen och -4°C under natten. Den genomsnittliga nederbörden är 6 millimeter under denna period.
- Om du reser hit mellan april och juni, ligger medeltemperaturerna på 20°C under dagen och 2°C på natten. Den genomsnittliga nederbörden ligger på 7 millimeter.
- Medeltemperaturerna under juli till september är 20°C under dagen och 8°C under natten. Den genomsnittliga nederbörden under denna period är 8 millimeter.
- Mellan oktober och december ligger medeltemperaturerna på 15°C under dagen och -3°C på natten. Den genomsnittliga nederbörden under denna period är 6 millimeter.
- Den genomsnittliga nederbörden under året i Niederzissen är 27 millimeter.