Billiga hotell i Lerma - 361 att välja från
Hotell
Kolla hotellpriser i Lerma
Utforska Lerma
I Lerma finns det mycket att se och göra. Populära sevärdheter i Lerma med omnejd:
- San Juan Bautista-kyrkan
- La Tlanchana
- Plaza Juarez
- Tree of Life Artisanal Exhibition and Sale Center
- La Marquesa-nationalparken
- Golgata-kyrkan
- Teatro Quimera
När du planerar resan till Lerma kan du använda MrJet för att boka ett passande flyg till flygplatsen i Toluca, Estado de Mexico (TLC-Toluca Intl.). Du kan välja antal mellanlandningar, flygbolag och avresetid i sökningen för att hitta det som passar bra för dig.
När passar det bäst att utforska Lerma?
Om du funderar på när det är bäst att besöka Lerma, kan denna info om vädret vara till hjälp under reseplaneringen. De varmaste månaderna i Lerma brukar vara maj och april, och de kallaste januari och februari. De regnigaste månaderna är juli och augusti, medan de torraste är december och mars.
Här kommer en översikt över hur mycket regn och vilka temperaturer du kan förvänta dig:
- Medeltemperaturerna mellan januari och mars ligger på 23°C under dagen och 5°C under natten. Den genomsnittliga nederbörden är 16 millimeter under denna period.
- Om du reser hit mellan april och juni, ligger medeltemperaturerna på 24°C under dagen och 9°C på natten. Den genomsnittliga nederbörden ligger på 200 millimeter.
- Medeltemperaturerna under juli till september är 23°C under dagen och 10°C under natten. Den genomsnittliga nederbörden under denna period är 453 millimeter.
- Mellan oktober och december ligger medeltemperaturerna på 21°C under dagen och 5°C på natten. Den genomsnittliga nederbörden under denna period är 62 millimeter.
- Den genomsnittliga nederbörden under året i Lerma är 731 millimeter.
Senaste Lerma hotellrecensioner från resenärer som duRecensioner som verifierats av MrJet

Galeria Plaza San Jeronimo
5/5 Fantastiskt
Utmärkt hotell
"Fint hotell med fantastisk takterass, restaurang och pooler och solstolar.
Utmärkt frukost! Trevlig personal."
En verifierad resenär bodde på Galeria Plaza San Jeronimo
Publicerades för 5 månader sen
Områden av
Top Trending
Flyg