Hel semesterbostad

Casa Natacha

Fotogalleri för Casa Natacha

Terrass/Patio
Interiör
Interiör
Dubbelrum eller tvåbäddsrum | Utsikt från rummet
Exteriör

Recensioner

6,0 av 10,

Hel bostad

1 badrumSovplats för 225 kvm

Populära bekvämligheter

  • Rumsservice
  • Parkering tillgänglig
  • Uteplats
  • Husdjursvänligt
  • Frukost tillgänglig
  • Luftkonditionering
Det nuvarande priset är 459 kr
inklusive skatter och avgifter
10 apr. – 11 apr.

Utforska området

Map
Street Reina #462, Penthouse 5th Floor, Gervasio & Chavez, Havana, Havana, 10200
  • Malecón
    ‪13 min till fots‬
  • Capitolio de La Habana
    ‪14 min till fots‬
  • Hotel Nacional de Cuba
    ‪4 min med bil‬

Rumsalternativ

Dubbelrum eller tvåbäddsrum

  • 25 kvm
  • 1 badrum
  • Sovplats för 2

Liknande boenden

Om boendet

Hela stället

Du har hela bostaden för dig själv och delar den endast med andra gäster i ditt sällskap.

Casa Natacha

Semesterboende med restaurang, nära Hotel Nacional de Cuba
Denna semesterbostad har en restaurang, parkering och expressincheckning. Gäster får även tillgång till bekvämligheter som expressutcheckning. Semesterbostaden har kylskåp, spishäll, mikrovågsugn och diskmaskin i köket. Gäster kan se på platt-tv med digitalkanaler och se en film på dvd-spelaren. Bland övriga bekvämligheter finns dessutom balkong och minibar. Städning är tillgänglig på begäran.
Denna semesterbostad erbjuder 2 luftkonditionerade rum med dvd-spelare och minibar. Rummen har balkonger. Kök har kylskåp, spishäll, mikrovågsugn och grytor/köksredskap.

Badrummen har dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar. Platt-tv med digitalkanaler. Strykjärn/strykbräda och hårtork kan fås på begäran. Städning sker dagligen.

Denna semesterbostad i Centro Habana ligger en kort promenad från Malecón och mindre än tre kilometer från andra populära sevärdheter, som Hotel Nacional de Cuba. Denna semesterbostad har 2 rum med kök, balkonger och kylskåp.
Restaurangalternativ
Kontinental frukost serveras dagligen mellan 07.00 och 10.00 mot en avgift. Du kan beställa mat från rumsservice eller äta något gott på restaurangen.
Rum
Semesterbostaden har luftkonditionering, kök och balkong. Gäster har tillgång till en platt-tv med digitalkanaler och dvd-spelare. I badrummen finns hårtorkar och gratis toalettartiklar. Dessutom ingår bekvämligheter som minibar och strykbräda. Städning på begäran
På boendet
Denna semesterbostad erbjuder expressincheckning, expressutcheckning och en terrass. Parkering är tillgänglig för USD 2 per natt.
Bekvämligheter
  • Gångavstånd till Malecón
  • Restaurang
Det finns restaurang på plats. Denna semesterbostad lockar med en terrass, expressincheckning och rumsservice (under begränsade tider). Det finns tillgängliga parkeringsplatser mot en avgift.
Mot en avgift kan gäster dagligen äta kontinental frukost och 07.00 till 10.00.
Restaurang på platsen - barservering som specialiserar sig på kubanska köket och serverar frukost, lunch och middag.
Boendet har rumsservice (under begränsade tider).

Språk

Engelska och spanska

Hotellbekvämligheter

Parkering och transport

  • Parkering på området (USD 2 per natt)

Kök

  • Diskmaskin
  • Grytor och köksredskap
  • Kylskåp
  • Mikrovågsugn
  • Spishäll

Matplats

  • Kontinental frukost tillgänglig dagligen 07.00–10.00 mot en avgift: USD 5 för vuxna ochUSD 5 för barn
  • Begränsad rumsservice
  • En restaurang
  • Minibar

Sovrum

  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • 1 privat badrum
  • Dusch
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork

Underhållning

  • Dvd-spelare
  • Platt-tv med digitala kanaler

Utomhus

  • Balkong
  • Terrass

Komfort

  • Luftkonditionering

Husdjur

  • Husdjur välkomna
  • Endast katter och hundar är välkomna
  • Upp till 5 kg per husdjur
  • Husdjur bor gratis

Anpassning/tillgänglighet

  • Ingen hiss
  • Platser anvisade för rökning

Tjänster och inrättningar

  • Strykjärn/strykbräda
  • Städning varje dag

Höjdpunkter i området

  • I centrum
  • I ett historiskt område

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Allmän information

  • 1 byggnad
  • 1 våning
  • 2 enheter
  • Städning (på begäran)

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 20.00.
Tidig incheckning i mån av tillgång
Kontaktfri incheckning erbjuds
Sen incheckning i mån av tillgång
Snabb incheckning tillgänglig
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 12.00
Kontaktfri utcheckning erbjuds
Snabb utcheckning tillgänglig

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gästerna måste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Kontakta boendet minst 72 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Om du planerar att ankomma efter 20.00 ska du kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.

Husdjur

  • Husdjur tillåts utan avgift
  • Endast katter och hundar tillåts
  • Upp till 1 per rum (maxvikt: 5 kg per husdjur)

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Extrasängar finns inte tillgängliga.
  • Spjälsängar finns inte tillgängliga.

Viktig information

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Avgift för kontinental frukost: USD 5 för vuxna och USD 5 för barn
  • Parkeringsavgift: USD 2 per natt

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kontanter.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Detta boende har ingen reception. Gäster måste kontakta boendet minst 72 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gäster som anländer efter 20.00 måste kontakta boendet i förväg med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen. Gästerna måste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.

Boendet kallas även

Casa Natacha House Havana
Casa Natacha House
Casa Natacha Havana
Casa Natacha Havana
Casa Natacha Private vacation home
Casa Natacha Private vacation home Havana