Privat värd

Villa Autostrada A 18

Fotogalleri för Villa Autostrada A 18

Rum
Interiör
Exteriör
Exteriör
Strand

Recensioner

2,0 av 10,

Populära bekvämligheter

  • Parkering tillgänglig
  • Tvättservice
  • Husdjursvänligt
  • Luftkonditionering
  • Restaurang

Utforska området

Map
Via Luminaria 82, Giarre, CT, 95014
  • Barone di Villagrande 1727
    ‪10 min med bil‬
  • Torre Archirafis strand
    ‪14 min med bil‬
  • Marina di Cottones strand
    ‪20 min med bil‬
  • Catania (CTA-Fontanarossa)
    ‪38 min med bil‬

Rumsalternativ

Fyrbäddsrum

  • 24 kvm
  • Sovplats för 4
  • 1 queensize-säng och 2 enkelsängar

Dubbelrum

  • 16 kvm
  • Sovplats för 2
  • 1 queensize-säng

Liknande boenden

Om boendet

Villa Autostrada A 18

Pensionat i Giarre med restaurang
Villa Autostrada A 18 är ett pensionat där gäster erbjuds tillgång till en restaurang, parkering och kaffe/te i allmänt utrymme. Dessutom erbjuds tvättmöjligheter och en trädgård. Badrum är gemensamma och städning är tillgänglig en gång i veckan.
Villa Autostrada A 18 erbjuder 3 rum med luftkonditionering. Gästerna har tillgång till delade badrum. Badrummen har dusch, bidéer och hårtorkar. Städning sker varje vecka.
Villa Autostrada A 18 ligger 4,9 km från Ionian Sea och mindre än tio minuters bilfärd från Etna. Detta pensionat med 3 rum har en restaurang, kaffe/te i allmänt utrymme och tvättmöjligheter.
Restaurangalternativ
Pensionatet har en restaurang där du kan äta något gott.
Rum
Här står en tv för underhållningen. Badrummen har hårtorkar och bidéer. Badrum är gemensamma; städning är tillgänglig en gång i veckan.
På boendet
På Villa Autostrada A 18 har gäster tillgång till kaffe i allmänt utrymme, tvättmöjligheter och en trädgård. Du betalar EUR 17 per natt för parkering och dessutom erbjuds flygplatstransfer mot en avgift.
Bekvämligheter
  • Restaurang
  • Tvättmöjligheter
  • Flygtransfer (avgift tillkommer)
Det finns restaurang på plats. Villa Autostrada A 18 lockar med trädgård, kaffe i allmänt utrymme och tvättmöjligheter. Det finns tillgängliga parkeringsplatser mot en avgift.

Rökning tillåts på särskilt anvisade platser på detta pensionat i Giarre .

Villa Autostrada A 18 har en restaurang.

Språk

Italienska

Hotellbekvämligheter

Parkering och transport

  • Flygtransfer tur och retur (tilläggsavgift)
  • Parkering på området (EUR 17 per natt: omfattar möjlighet att köra in/ut)

Mat och dryck

  • En restaurang
  • Kaffe och te i gemensamma utrymmen

Familjevänligt

  • Tvättmöjligheter

Bekvämligheter

  • Tvättmöjligheter

Gästtjänster

  • Städning varje vecka

Utomhus

  • Trädgård

Bekvämligheter på rummet

Badrum

  • Bidé
  • Delat badrum
  • Dusch
  • Hårtork

Underhållning

  • Tv

Mat och dryck

  • Grytor och köksredskap

Mer

  • Luftkonditionering

Regler

Incheckning

Checka in från: 16.30. Checka in fram till: 19.30.
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gästerna måste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
Kontakta boendet minst 72 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.

Husdjur

  • Husdjur tillåts utan avgift
  • Begränsningar gäller
  • Hör av dig till boendet med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för mer information

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Extrasängar finns inte tillgängliga.
  • Spjälsängar finns inte tillgängliga.

Viktig information

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Parkeringsavgift: EUR 17 per natt (möjlighet att köra ut och komma tillbaka)

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kontanter.
Observera att kulturella normer och gästpolicyer kan skilja sig i olika länder och på olika boenden. De policyer som listas är boendets egna.
Detta boende har ingen reception. Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt. Gäster måste kontakta boendet minst 72 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gästerna måste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.

Bra att veta

  • Alla gäster, även barn, måste närvara vid incheckning och uppvisa statligt utfärdad legitimation eller pass.
  • Kontanttransaktioner på plats kan inte överskrida EUR 5000, på grund av nationella bestämmelser. För mer information kan du kontakta boendet med uppgifterna från din bokningsbekräftelse.
  • Kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen för att ordna för ditt husdjur.

Boendet kallas även

Villa Autostrada 18 Guesthouse Giarre
Villa Autostrada 18 Guesthouse
Villa Autostrada 18 Giarre
Villa Autostrada 18
Villa Autostrada A 18 Sicily/Giarre
Villa Autostrada A 18 Giarre
Villa Autostrada A 18 Guesthouse
Villa Autostrada A 18 Guesthouse Giarre