Dimora del Duomo

Fotogalleri för Dimora del Duomo

Komplett frukost varje dag (EUR 15 per person)
65-tums platt-tv med digitalkanaler och betalfilmer
Exteriör
Komplett frukost varje dag (EUR 15 per person)
Exklusiv svit - utsikt mot staden | Egyptiska bomullslakan, sängtillbehör av högsta kvalitet och duntäcken

Recensioner

9,6 av 10,
Enastående

Populära bekvämligheter

  • Spa
  • Husdjursvänligt
  • Tvättservice
  • Frukost tillgänglig
  • Luftkonditionering
  • Städning
Det nuvarande priset är 1 571 kr
inklusive skatter och avgifter
11 mars – 12 mars

Utforska området

Map
Piazza Duomo, Enna, EN, 94100
  • Duomo di Enna
    ‪1 min till fots‬
  • Museo Archeologico di Palazzo Varisano
    ‪1 min till fots‬
  • Museo Alessi
    ‪1 min till fots‬

Rumsalternativ

Suite Blu e Oro, Vista Collina

  • 35 kvm
  • Utsikt mot bergen
  • Sovplats för 4
  • 1 kingsize-säng och 1 bäddsoffa (dubbel)

Suite Arancio, Vista Citta

  • 30 kvm
  • Utsikt mot staden
  • Sovplats för 3
  • 1 kingsize-säng och 1 bäddsoffa (dubbel)

Exklusiv svit - utsikt mot staden

  • 40 kvm
  • Utsikt mot staden
  • Sovplats för 4
  • 1 kingsize-säng och 1 bäddsoffa (dubbel)

Liknande boenden

Om boendet

Dimora del Duomo

Hotell i Enna med fullständigt spa
Rökfria Dimora del Duomo är ett hotell som erbjuder ett fullständigt spa, kemtvätt och hjälp med bokning av biljetter och guidade turer. Här ingår wi-fi i allmänna utrymmen. Gäster får även tillgång till bekvämligheter som gemensamt vardagsrum och en bankettsal.
Dimora del Duomo erbjuder 3 luftkonditionerade rum med minibar och espressobryggare. Dessa individuellt inredda och möblerade rum har separat sittutrymme, och inkluderar skrivbord. Sängar med memory foam-madrasser samt egyptiska bomullslakan, duntäcken och sängtillbehör av högsta kvalitet. Kuddmeny finns tillgänglig. 65-tums platt-tv med digitalpremiumkanaler och betalfilmer.

Badrummen har dusch med regndusch och duschhuvud med massagefunktion, tofflor, bidéer och gratis toalettartiklar. Detta hotell i Enna erbjuder sina gäster gratis wi-fi, med en hastighet på 500+ Mbps (passar för 6+ personer eller 10+ enheter). Dessutom har rummen kaffe- och tebryggare och hårtork. Städning erbjuds dagligen och strykjärn/strykbräda kan fås på begäran.

Fritidsaktiviteterna nedan finns antingen tillgängliga på plats eller i närheten. Avgifter kan tillkomma.
Detta hotell har ett fullständigt spa där gästerna kan njuta av olika behandlingar. Här erbjuds tjänster som massage. Spat är öppet vissa dagar.
Dimora del Duomo ligger nära både Duomo di Enna och Museo Archeologico di Palazzo Varisano. Detta hotell med 3 rum har separat sittutrymme, minibar och espressobryggare.
Restaurangalternativ
Komplett frukost serveras dagligen mellan 08.00 och 10.00 mot en avgift.
Rum
Här erbjuds gratis wi-fi och din 65-tumss platt-tv har digitalkanaler och betalfilmer. Badrummen har regnduschar, hårtorkar och gratis toalettartiklar, och gäster sover gott i sängar med memory foam-madrasser, egyptiska bomullslakan och kuddmenyer. Till bekvämligheterna hör dessutom sittutrymmen, minibarer och espressobryggare.
På boendet
Gäster på Dimora del Duomo erbjuds ett fullständigt spa, gratis wi-fi i allmänna utrymmen och bankettsal. Personalen erbjuder kemtvätt/tvättjänster, hjälp med guidade turer och biljettbokning och bagageförvaring. Detta hotell med spa har dessutom gemensamt vardagsrum.
Bekvämligheter
  • Gratis wi-fi på rummet och i allmänna utrymmen
  • Spa
Dimora del Duomo erbjuder gäster tillgång till ett fullständigt spa. I allmänna utrymmen finns gratis wi-fi. Dimora del Duomo lockar med hjälp med bokning av biljetter och guidade turer, kemtvätt och gemensamt vardagsrum.

Detta hotell i Enna tillåter inte rökning.

Mot en avgift kan gäster dagligen äta komplett frukost och 08.00 till 10.00.

Språk

Engelska, franska och italienska

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Wi-fi-hastighet på rummet: 500+ Mbps (passar för 6+ personer eller 10+ enheter)
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Ingen parkering på området

Mat och dryck

  • Komplett frukost tillgänglig dagligen 08.00–10.00 mot en avgift: EUR 15 för vuxna ochEUR 15 för barn
  • Måltider för par/privata måltider

Att göra

  • Fullständigt spa

Bekvämligheter

  • Bagageförvaring
  • Guideböcker

Gästtjänster

  • Hjälp med bokning av guidade turer och biljetter
  • Kemtvätt/tvättservice
  • Romantiska paket och paket för frieri
  • Städning varje dag

Utomhus

  • I bergen

Fullständigt spa

  • Massage
  • Spa öppet vissa dagar

Tillgänglighetsanpassning

  • Ingen hiss
  • Klinkergolv i rum
  • Trägolv i rum

Bekvämligheter på rummet

Sovrum

  • Duntäcke
  • Egyptiska bomullslakan
  • Kuddmeny
  • Memory foam-madrass
  • Mörkläggningsgardiner

Badrum

  • Bidé
  • Dusch
  • Duschhuvud med hydromassage
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Privat badrum
  • Schampo
  • Tandborste och tandkräm
  • Toalettpapper
  • Tofflor
  • Tvål

Underhållning

  • 65-tums platt-tv med digitala premiumkanaler
  • Betalfilmer

Mat och dryck

  • Champagneservice
  • Elektrisk vattenkokare
  • Espressobryggare
  • Minibar
  • Restaurangguider
  • Te-/kaffebryggare

Mer

  • Anslutande rum tillgängliga
  • Enskild inredning
  • Enskild möblering
  • Luftkonditionering
  • Separat sittutrymme
  • Skrivbord
  • Strykjärn/strykbräda på begäran
  • Värme

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 20.00.
Sen incheckning i mån av tillgång
Avgift för sen incheckning: EUR 10 för incheckning mellan 20.00 och 00.00
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner 24 timmar före ankomst – värden tar emot dig.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Om du planerar att ankomma efter 15.00 ska du kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.

Åtkomst till boendet

Värd möter dig

Husdjur

  • Husdjur tillåts utan avgift
  • Endast katter och hundar tillåts

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • Stadsskatt: 1.50 EUR per person per natt i upp till 14 nätter. Skatten gäller inte barn under 12 år.

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Avgift för komplett frukost: EUR 15 för vuxna och EUR 15 för barn
  • Avgift för sen incheckning: EUR 10 för incheckning mellan 20.00 och 00.00

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
Detta boende har ingen reception. Gäster måste kontakta boendet minst 24 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gäster som anländer efter 15.00 måste kontakta boendet i förväg med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen. Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner 24 timmar före ankomst. Värden möter gästerna vid ankomst.
Boendets registreringsnummer IT086009B4DLRTN7H4

Bra att veta

  • Alla gäster, även barn, måste närvara vid incheckning och uppvisa statligt utfärdad legitimation eller pass.
  • Kontanttransaktioner på plats kan inte överskrida EUR 5000, på grund av nationella bestämmelser. För mer information kan du kontakta boendet med uppgifterna från din bokningsbekräftelse.
  • Bokning behövs för massage. Vill du boka kan du kontakta detta hotell innan ankomst, med hjälp av informationen i din bokningsbekräftelse.
  • I mån av tillgång kan anslutande rum efterfrågas genom att kontakta boendet med hjälp av numret på din bokningsbekräftelse.

Boendet kallas även

Dimora del Duomo Enna
Dimora del Duomo Hotel
Dimora del Duomo Hotel Enna