Flora By Wynwood House

2.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Flora By Wynwood House

Lägenhet (205) | Balkong
Lägenhet (102) | Eget kök | Mikrovågsugn, spishäll och grytor/köksredskap
Lägenhet (205) | Allergitestade sängkläder, unika möbler och strykjärn/strykbräda
Detalj interiör
Exteriör

Recensioner

6,8 av 10,

Populära bekvämligheter

  • Luftkonditionering
  • Husdjursvänligt
  • Gratis wi-fi
Det nuvarande priset är 654 kr
inklusive skatter och avgifter
10 mars – 11 mars

Utforska området

Map
4 Norte10 Cl. 44a Nte., Cali, Valle del Cauca, 760046
  • Parque La Flora
    ‪5 min till fots‬
  • Cipipchapes köpcenter
    ‪15 min till fots‬
  • Pacific shoppingcenter
    ‪17 min till fots‬
  • Cali (CLO-Alfonso Bonilla Aragon Intl.)
    ‪26 min med bil‬

Rumsalternativ

Lägenhet (203)

  • 1 sovrum
  • Sovplats för 2
  • 1 queensize-säng

Lägenhet (205)

  • 1 sovrum
  • Sovplats för 4
  • 1 dubbelsäng och 1 queensize-säng

Lägenhet (103)

  • 1 sovrum
  • Sovplats för 2
  • 1 queensize-säng

Lägenhet (101)

  • 1 sovrum
  • Sovplats för 2
  • 1 queensize-säng

Lägenhet (201)

  • 1 sovrum
  • Sovplats för 2
  • 1 queensize-säng

Lägenhet (202)

  • 1 sovrum
  • Sovplats för 2
  • 1 queensize-säng

Lägenhet (102)

  • 1 sovrum
  • Sovplats för 2
  • 1 queensize-säng

Lägenhet (104)

  • 1 sovrum
  • Sovplats för 2
  • 1 queensize-säng

Lägenhet (204)

  • 1 sovrum
  • Sovplats för 4
  • 1 dubbelsäng och 1 queensize-säng

Liknande boenden

Om boendet

Flora By Wynwood House

Lägenhetshotell i Cali, nära Cipipchapes köpcenter
Varje lägenhet har middagsplats, mikrovågsugn, gratis wi-fi plus smart-tv med kabelkanaler. Boendet har dessutom spishäll, gratis flaskvatten och hårtork.
Flora By Wynwood House erbjuder 9 luftkonditionerade rum med gratis flaskvatten och hårtork. Dessa individuellt möblerade rum har separat middagsplats. 40-tums smart-tv med kabelkanaler.

Badrummen har dusch. Detta lägenhetshotell i Cali erbjuder sina gäster gratis wi-fi, med en hastighet på 250+ Mbps (passar för 3–5 personer eller upp till 10 enheter).

Flora By Wynwood House ligger i La Flora, en kort promenad från Parque La Flora och mindre än två kilometer från Cipipchapes köpcenter. Detta lägenhetshotell har 9 rum med separat middagsplats, mikrovågsugn och smart-tv.
Rum
Varje lägenhet har unika möbler och middagsplats. Här får gäster tillgång till gratis wi-fi och en 40-tumss smart-tv med kabelkanaler. Dessutom ingår bekvämligheter som mikrovågsugn, spishäll och gratis flaskvatten.
På boendet
Flora By Wynwood House är ett lägenhetshotell där rökning inte är tillåten.
Bekvämligheter
  • Nära Cipipchapes köpcenter
  • Gratis wi-fi på rummet

Språk

Engelska och spanska

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i lägenheten: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Ingen parkering på området

Mat och dryck

  • Grytor och köksredskap
  • Mikrovågsugn
  • Spishäll

Sovrum

  • Allergitestade sängkläder
  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • 1 privat badrum
  • Dusch
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Schampo
  • Toalettpapper
  • Tvål

Utrymmen

  • Separat middagsplats

Underhållning

  • 40-tums Smart-tv med kabelkanaler

Komfort

  • Luftkonditionering

Husdjur

  • Husdjur välkomna
  • Endast katter och hundar är välkomna
  • Husdjur bor gratis

Anpassning/tillgänglighet

  • Ingen hiss
  • Rökfritt boende

Tjänster och inrättningar

  • Gratis vatten på flaska
  • Strykjärn/strykbräda
  • Virtuell reception

Höjdpunkter i området

  • I centrum

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Allmän information

  • 9 enheter
  • Enskild möblering

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: när som helst.

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner och portkod 24 timmar före ankomst – privat ingång.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Innan ankomst måste du registrera dig online via en säker länk
Efter bokningen kommer du bli ombedd att förse boendet med ditt pass
En virtuell reception erbjuder gäster assistans.
Det är rekommenderat för gäster att hämta Wynwood House mobilapp innan incheckning

Åtkomst till boendet

Portkod, privat entré

Husdjur

  • Husdjur tillåts utan avgift
  • Endast katter och hundar tillåts

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Extrasängar finns inte tillgängliga.
  • Spjälsängar finns inte tillgängliga.

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • Du kan behöva betala moms (19 %) på boendet. Utländska resenärer som betalar med ett utländskt kort eller via banköverföring och som visar upp ett giltigt pass och turistvisum kan slippa betala moms (19 %) på bokningar av paketresor för turister (boende plus någon annan resekomponent).

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort och bankkort; ingen kontantbetalning.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Detta boende har ingen reception. Gäster måste kontakta boendet minst 24 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Före ankomst måste gäster registrera dig online via en säker länk. Gäster ombeds att förse boendet med sitt pass före ankomst. Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner och portkod 24 timmar före ankomst. Gästerna får tillgång till boendet via en privat ingång. En virtuell reception erbjuder gäster assistans. Det är rekommenderat för gäster att hämta boendets Wynwood House mobilapp före incheckning
Boendets registreringsnummer 10590

Bra att veta

  • För besökare som reser med barn kan boendet kräva att få se följande dokument: Vid incheckning kan en föräldrar som reser till Colombia med barn under 18 år behöva visa barnets födelsebevis och identitetshandling med bild (pass för icke-colombianska medborgare). En släkting eller förmyndare som reser till Colombia med barnet kan behöva visa upp ett uttalande där båda föräldrarna godkänner resan, med attesterad signatur och kopia av båda föräldrarnas identitetshandlingar. Om endast en av föräldrarna reser till Colombia med barnet kan denna förälder behöva visa attesterat godkännande av resan, som signerats av den andra föräldern. Besökare som avser att resa till Colombia med barn bör samråda med det colombianska konsulatet för att få mer information.

Boendet kallas även

Flora By Wynwood House Cali
Flora By Wynwood House Aparthotel
Flora By Wynwood House Aparthotel Cali