Hel lägenhet

Callaomar

1.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Callaomar

Bar (på boendet)
Lobby
Värdeförvaringsskåp på rummet
Terrass/Patio
Värdeförvaringsskåp på rummet

Recensioner

9,6 av 10,
Enastående

Populära bekvämligheter

  • Kök

Utforska området

Map
Calle El Tenique, S/N, Adeje, CN, 38678
  • Playa de Ajabo
    ‪10 min till fots‬
  • Parque Nacional Submarino La Caleta
    ‪8 min med bil‬
  • Golf Costa Adeje
    ‪8 min med bil‬
  • Teneriffa (TFS-Tenerife del sur)
    ‪20 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

Callaomar

Lägenhet i Adeje
Callaomar är en lägenhetsbyggnad med hjälp med bokning av biljetter och guidade turer och ett värdeförvaringsskåp i receptionen. Varje lägenhet har kaffe- och tebryggare och tv. Dessutom har pentryt stor kyl/frys och mikrovågsugn. Andra bekvämligheter som hårtork och värdeförvaringsskåp finns också.
Callaomar har rum med värdeförvaringsskåp och hårtork. Pentry har stor kyl/frys, mikrovågsugn och kaffe- och tebryggare.
Callaomar ligger i Callao Salvaje, en kort promenad från Playa de Ajabo och mindre än två kilometer från Tenerife Beaches. Denna lägenhet har rum med pentry, stor kyl/frys och mikrovågsugn.
Rum
Varje lägenhet har pentry med kylskåp och mikrovågsugn. Dessutom ingår bekvämligheter som kaffebryggare och värdeförvaringsskåp.
På boendet
På Callaomar har gäster bland annat tillgång till en terrass. Personalen erbjuder hjälp med guidade turer och biljettbokning, bagageförvaring och värdeförvaringsskåp i receptionen.
Callaomar lockar med en terrass, hjälp med bokning av biljetter och guidade turer och värdeförvaringsskåp i receptionen. Receptionen har öppet dygnet runt.

Regler

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.

Betalningstyper

Viktig information

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.

Bra att veta

  • Kontanttransaktioner på plats kan inte överskrida EUR 1000, på grund av nationella bestämmelser. För mer information kan du kontakta boendet med uppgifterna från din bokningsbekräftelse.

Boendet kallas även

Callaomar Apts Hotel Callao Salvaje
Callaomar Apts Hotel
Callaomar Apts Callao Salvaje
Callaomar Apts
Callaomar Hotel ADEJE
Callaomar Hotel
Callaomar ADEJE
Callaomar Apartment ADEJE
Callaomar Adeje
Callaomar Apartment
Callaomar Apartment Adeje